czwartek, 10 września 2009

...byle dzieci były zdrowe...

Z racji pochówku, tfu!, ślubu Naszego Byłego Premierciunia, rozpętała się ( no, odbyła)w Piwnicy ożywiona dyskusja, na chwytliwy temat: „On i ona, jego żona; czyli za starzy na grzech, za młodzi na sen”. Jak to przeważnie bywa, niczyj pogląd na różnicę wieku małżonków nie zdobył zdecydowanej przewagi. Kobiety były przeważnie na tak, bo to takie romantyczne, a faceci podzielili się według kryterium wiekowego. Tzn. ci starsi nie widzieli w tym nic zdrożnego, ci młodsi owszem. Pewnie z zazdrości, że im targetu ubywa na rzecz doświadczenia i pozycji.

Dyskusja zresztą mijała się z jakimkolwiek sensem, gdyż:
- kobieta zawsze wybierze partnera, który jej zapewni stabilność
- kobieta zawsze chętnie poszaleje z młodym macho, o ile nie będzie to kolidować z punktem poprzednim
- kobiety i tak nikt nigdy nie zrozumie.

Dla przypomnienia – klasyka kina światowego (wybór skrócony, jak zwykle nie chce mi się myśleć):

„Skłóceni z życiem” – Clark Gable – Marilyn Monroe – 25 lat różnicy wieku
„Casablanca” - Humphrey Bogart – Ingrid Bergman – 16 lat różnicy
“Błękitny Anioł” – Emil Jannings – Marlena Dietrich – 17 lat
“Lepiej być nie może” –Jack Nicholson- Helen Hunt - 26 lat, ale to marny argument, poczytajcie biografię Nicholsona! :D

Być może to kwestia gustu, ale mimo że lubię wielu homoseksualistów, to jednak sama myśl o fizycznej stronie ich związków jest dla mnie wysoce niemiła. Ale to kwestia indywidualnego wyboru, podobnie jak wiek partnera. A gdy do tego zaplącze się jeszcze miłość... Cóż, jeśli tak jest, to tylko gratulować i cieszyć się ich szczęściem :)

1 komentarz:

  1. Wszystko zwykle jest kwestią gustu ;)

    Historii miłosnej byłego premiera nie śledziłam zbyt uważnie, ale myślę sobie, że to jeden z najjaśniejszych punktów polskiego życia okołopolitycznego ostatnich lat. A może i dziesięcioleci.
    O różnicy wieku w związkach mogłabym co nieco, ale po co powtarzać komunały. Z własnego doświadczenia wiem jedno - nie zawsze chodzi tylko o wymianę na nowszy model. A jeżeli chodzi o tolerancję otoczenia, ślub państwa Łapickich chyba wszystkim zmienił perspektywę ;)

    OdpowiedzUsuń